Poolavalik kiri peaministrile -Harry Raudvere (Vabamõtleja)

JÜRI RATAS. FOTO: STANISLAV MOSHKOV 


Tere Jüri!

Sa nüüd nii suur tegelane, et ka vanajumal peaks mütsi peast võtma, kui su nime kuuleb. Tema võib ju võtta, aga mina ei võta. 


Meeldigu see sulle või mitte. Kirjutasin kunagi, et ärge andke Tootsi turbaraba otsustuskorras Eesti Energiale. Sa ei suvatsenud vastatagi ja andsite. Siis oli ka rahandusminister Sester see, kes tagus rusikatega rindu ja kinnitas, et valitsusel on õigus. Oli siis või? Täna olete selle teemaga käpuli ja usutavasti käpuli jäätegi.

Loen Eesti Ekspressist (http://ekspress.delfi.ee/teateid_elust/minister-saatis-sonajala-pikalt?id=78903396), et minister saatis Sõnajalad pikalt. 

See on usutavasti sinu valitsemisaja üks rumalamaid otsuseid ja avalikke sõnavõtte. Täna vist ainult minu meelest. Kas tõesti on maakeeli väljendatuna teile kõigile seal kõrgustes nii lühikese ajaga kusi pähe löönud ja võite oma lauslollust avalikult presenteerida?

Vaata, kui ettevõtted alustavad õigusriigis seaduslikku majandustegevust ja saavad riigi kehtestatud seaduste ja õiguste ruumis omale seaduslikud õigused ning kui riik need õigused omavoliliselt tühistab, siis sellisel juhul tuleb riigil kinni maksta mitte ainult heauskselt tehtud investeeringud, vaid ka ettevõtjate saamata jäänud tulu. Seda kohustavad meie riigi seadused.
Kui sa oled pannud pukki ministri, kes arvab, et istudes jumala paremal käel, võib ta keelata ja käskida ning juhtida riiki oma naiselike kapriiside ja küündimatuse tasandil, siis tuleb varem või hiljem hakata riigil rahakotti kergendama ja seda mitte vähe. Sõnajalad ja teised arendajad on vaatamata nii kaitseministri kui majandusministri soovunelmatele käitunud seaduspäraselt. Teie ülbus ja ignoreerimine ei muuda õiguslikke probleeme olematuks ega seadusi kehtetuteks. Vähemalt niipalju peaks oidu peas olema, et üdini lihtsatest asjadest aru saada.

Mul on ka üks õpetlik isiklik kogemus sellest, kui kunagine sotsiaalminister Tiiu Aro koondas riigihaiglate direktoreid.

Siis keeldus minister Aro samuti, just oma naiselikule jonnile tuginedes, koondamisrahasid välja maksmast. Käisin aastaid riigiga kohut kuni Riigikohus leidis, et minister ja riik on käitunud valesti ning kopsakad viivised jäid maksumaksjate kanda.

 See, et sa omasuguste tähtsate ninadega nii siin kui seal poseerid, ei saa olematuks muuta riigis kehtivaid seadusi, mis on ühtmoodi täitmiseks nii sulle kui mulle ja ka riigile. Läheb aega mis läheb. lete juba mõjutanud õiguskaitseorganeid ja kohtuid ning mõjutate kindlasti ka edaspidi, aga see ei aita. Neid patte jumal andeks ei anna. Näed, peale aastatepikkust kohtuprotsessi jäi Eesti Energia oma kaevelubadest ikkagi ilma. Nii ka sellega siin.

Sõnajalad mitte ei esitanud ultimaatumit, vaid nad püüdsid teid teiselt poolt pilvi maa peale tagasi tuua. Sa ei ole ju rumal inimene ja peaksid aru saama, et kui sul kodus ei ole asjad korras, siis pole sul mingit seljatagust olla selles positsioonis, kus sa täna oled. Täna ei ole rahvas enam nii loll, et sind ainult su positsiooni pärast austab. Ja sa võiksid veidikenegi teemasse süüvida, mitte kuulata seda, mida sulle tahetakse presenteerida.

Meie ei jäta oma jonni, sest meil on õigus. Ühel hetkel peate hakkama vastutama, mis sita olete maksumaksja rahakotile kokku keeranud. Ma ei tea, kas võtadki üldse vaevaks mu sõnumit lugeda või analüüsida, aga see ei ole enam minu asi. Te olete ju omaenese tarkusest niigi targad.
Olen kirjutanud, et sa ei saaks pärast käsi laiutada ja öelda, et mina ei teadnud järjekordselt midagi.

Ja veel... Euroopa Liit sind sellest supist välja ei aita. Omatellitud muusika järgi tuleb ikka endal tantsida.
Tervitades
Harry Raudvere
Endine keskerakondlane.Kommentaarid