Eesti Vabariigi kodaniku pöördumine Eesti Vabariigi presidendi ja valitsuse poole - EI PAGULASTELE

Foto: Rauno Volmar


Lugupeetud president! Lugupeetud valitsuse liikmed!

Kui kaua me avaldame kaastunnet? Aeg on tegelda ennetustööga ja otsekohe!

Iga terve mõistusega riik suleb sellise terrorismi puhul piirid ja kaitseb oma rahvast, iga majaomanik sulgeb uksed oma pere kaitseks! Kas meie Eesti ei ole terve mõistuse juures, et "võtame ikka veel vastu vaeseid pagulasi", koos nendega rumalalt lastes Trooja hobusena riiki sisse terroriste?

Nad aktiveeruvad alles mõne aja möödudes, mitte kohe! Ärme ole kui rumalad lapsed, kes oma ninaotsast kaugemale ei näe! Miks peab ootama ära esimese terroriakti Eestis, kui on võimalik seda targalt käitudes ennetada?

Mida annab kaastundeavaldus tagantjärele, kui kellegi lähedane inimene, pereliige, ema, laps, isa, on tapetud? Ja seda vaid "sinisilmse headuse" või hoidku Jumal selle eest, "rahaahnuse" pärast, kuna oleme seotud selliste ja selliste rahaliste toetuste ja materiaalsete sidemetega Euroopa Liidust?

Parem varblane peos kui tuvi katusel, ütleb vanasõna, ükski raha ei korva kaotatud inimhinge. Kas siis nüüd on nii, et oma rahva eluga riskides võtame suuri rahalisi toetusi Euroopa Liidust? Vastutasuks peame laskma riiki sisse varjatud terrorismi? Kummaline ja õõvastav on seda "vahetuskaupa" kõrvalt vaadata.

Kas Eesti valitsusel on juba ideid, mida teha? Kas olete valmis kaitsma inimesi meie väikeses riigis? Kas olete valmis ütlema EI pagulaste sisselaskmisele Eestisse? Tark valitsus ja riigipea just seda teebki. Kaitseb oma riiki ennetavalt. Veelkord: võtkem eeskuju Poolast! Enne kui on hilja!
Kellegi jaoks Eesti rahva hulgast võib riigiametnike vale otsus osutuda surmaotsuseks ja see on siis Teie süü, president ja valitsus. Kas Te tahate tõesti seda koormat kanda?


Kommentaarid