Kui suur peaks olema Eesti vanaduspension? - Sten H. Vihmar

Sten-Hans Vihmar


Eesti ühiskonnategelane, ettevõtja, kaitseliitlane ja endine poliitik Sten-Hans Vihmar avaldas oma Facebooki seinal kaasahaarava postituse teemadel, mis puudutab kunagi meid kõiki.

Valimiste eel lubatakse meile ehitada igasuguseid imeasju suurte rahade eest alates tunnelist Helsingisse ja pagan teab, mis imesid veel alles valijatele lubama hakatakse. 

Samuti rõhutatakse, et me oleme nüüd EU eesistujamaa ja võime rinna kummi ajada. Aga tulgem nüüd korraks maa peale tagasi ja üritagem mõista, et Eesti pensionid ei jõua isegi Euroopa keskmisele kuidagi järgi. 

Nutulaulud pikast okupatsioonist ja muust võiks ka nüüd kõrvale jätta, sest ka teistel riikidel on olnud ajaloos veriseid ning keerulisi aegu. 


Kui suur peaks olema Eesti vanaduspension? 


Minimaalse väärika vanaduspensioni aluseks võiks olla hooldekodu igakuine kohatasu (700-800 EUR). 

Alla selle makstav pension on sisuliselt häbiplekk Eestile, sest hetkel kehtiv vanaduspension surub meie ühiskonna väärikas eas inimesed automaatselt vaesusesse ning paneb lisaks veel suure koormuse nende tööealistele järeltulijatele, mis omakorda tekitab probleeme nende tööelus ja toob kaasa konflikte perekonnas jne. 

See eesistumine paistab sellise info taustal nüüd peona katku ajal ning täieliku hoolimatusena oma inimeste suhtes. 

Ühiskonnal on mille üle mõelda, sest tänastest tugevatest võivad saada ka aastate möödudes ühiskonna nõrgimad.

Kommentaarid