2018. aasta kokkuvõte - Silver Kuusik

Foto allikas: Rahva Ühtsuse Erakond


Aasta 2018 lõpuni on veel loetud tunnid. Kõikidesse meediakanalitesse on ilmunud taas poliitikud. Valimised on lähenemas. Kõigest 63 päeva pärast pannakse paika seltskond, kes tüürib Eesti Vabariiki järgmised 4 aastat.

Aasta 2018 algas suurte muredega. Tuletame meelde aktiispoliitika vastast ühissõitu Lätti 24.02.2018, millel osales võimas autokolonn. Oleks see kolonn sõitnud Läti asemel Toompea suunas, oleks ilmselt asi lõppenud valitseva kliki jaoks teisiti, ilmselt oleks liitujaid ja toetajaid veelgi tulnud. Õhus oli tõsist revolutsiooni. Nüüd tembeldati kõik ühe vitsaga joodikuteks, kes ühiselt viina järgi sõitsid. Meedial on võimas jõud ja jätkuüritusel oli rahvahulk märgatavalt vähenenud. Jämeda kalkulatsiooni järgi on eestlane jätnud Läti riigile üle 100 miljoni euro aktsiisitulu. Aitähh Priit Assak ja Taavi Leppik, et sellise asja korraldasite. Minu osalemine sellel aktsioonil polnud mitte riigi vastu vaid lootuses, et riigiisad märkavad tehtud vigu...tulutult. Vanker veeres edasi... Ja kujutate ette pole mitte ühtegi erakonda ega poliitikut, kes võtaks vastutuse. Nagu kuivale uhutud kalad, maigutavad nad oma rasvaseid lõuakesi ja ajavad koolipoisilikult tembu kellegi teise kaela keda lähedal pole.

Aprillis saime teada,et Valgas suletakse sünnitusosakond ning naised saavad ka põllul sünnitamisega hakkama. Riigi eelarvega võrreldes oleks selle osakonna tööshoidmiseks vaja ainult piskut...
Suvel saime teada, et läbi Danske Banki Eesti filiaali pesti miljardeid. Seda ei märganud ükski jõustruktuur ega kontrollorgan Eestis. Eesti meedia pöörab antud teemale tähelepanu ainult siis kui kusagilt midagi suurt välja lekib....

Suve lõpus saime teada, et teise klassi õpikutesse on ilmunud säravad pildid omasoolistest paarikestest. Ma ei tea kellele ja miks on vaja sellist sousti propageerida. Taaskord oli rahva pahameelt kuulda. Ja taaskord tuli appi meedia, kes kajastas kohalolijaid vaenulikena ja avaliku elu tegelased, kes pedepropagandat hukka mõistsid, tehti naerualusteks. Ma nägin seda ajupesu ette juba aastal 2015 kui pedeseadus jõuga läbi suruti. Taaskord mitte ühtegi süüdlast ja mitte ühtegi vabandust. Ka Haridusministeerium vaikis...

Novembris toimus Toompeal meeleavaldus Välisministeeriumi vastu, kus osales hoolimata 6 päevasest etteteatamisest üle tuhande inimese, Kohal olid mitmed sotsiaaldemokraatidest napsisõbrad, kelle ainumas mõte oli meedia abiga kogu üritust naeruvääristada. Kloun Tarandiga ja kaameratega ja kõikide suuremate uudistekanalite abiga tehti Tarand kannatajaks, keda rämedalt peksti. Ja automaatselt oli ürituse fookus kandunud Marrakechi paktilt Tarandile...Ja kuigi ma olin seltsimees Tarandi vahetus läheduses, pole kahjuks mind tunnistajaks kutsutud sellele suurele peksmisele, kuigi Eesti Ekspressi töökas ajakirjanik mu tuvastas.

Tegin KAPOle avalduse, milles palusin kontrollida Eesti Vabariigi Presidendi pr. Kersti Kaljulaidi ja välisminister Sven Mikseri tegevuse seaduslikust kavandatava ÜRO rändelepingu (10-11.dets 2018, Marrakech) vastuvõtmise raames (PS: § 123. Eesti Vabariik ei sõlmi välislepinguid, mis on vastuolus põhiseadusega). President Kersti Kaljulaidi sõnavõtt ÜRO peaassamblee 73. istungjärgul ja välisminister Sven Mikseri sõnavõtud võivad viidata otsesele riigireetmise ja seaduse eriamise soovile, seda enam, et antud välispoliitilisele lepingule allakirjutamise menetlemine pole läbinud EV seaduslikke instantse. KAPO vastus oli põhimõtteliselt selline, et antud küsimus pole nende pädevuses.

Edastasin Vabariigi Valitusele ja Välisministeeriumile küsimused, millele pole tänaseni vastust saanud, peale selle, et valitsuse kantselei suunas vastamise välisministeeriumile. Minu küsimused:

1. Kuidas ja millistele õigusaktidele tuginevalt sai võimalikuks täidesaatva (Valitsus) võimu poolt ülesande delegeerimine seadusandlikule võimule (Riigikogu)?
2. Millised Riigikogu tööülesandeid reguleerivad õigusaktid annavad Riigikogule õiguse kiita heaks niivõrd oluline välisleping (raamistik!) ja seda kohe esimese nn lugemisega?
3. Miks pole välisministeerium suutnud tekitada antud „raamistikust“ korrektset tõlget?
4. Miks on tõlgitud sõna „kohustus“ sõnaks „pühendumus“?
5. Kuna ilmub Eesti Vabariigi kodanikele korrektne tõlge?
6. Kuidas sai võimalikuks, et ilma korrektse tõlketa, suutsid mõningad Riigikogu liikmed, kes inglise keelt absoluutselt ei valda, sellest siiski aru saada?
7. Milline õigusakt lubab lihthäälteenamusega analoogseid „raamistikke“ Eesti Vabariigi jaoks heaks kiita?
8. Kes on see kodanik, kes ÜRO peaassamblee istungil 19.12.2018 antud lepingule Eesti Vabariigi eest allkirja annab?
9. Millistel volitustel (palun tuua väljavõte töölepingust või tööd reguleerivast dokumendist) antud kodanik Eesti Vabariiki esindab?
10. Miks ei kaalutud antud „raamistiku“ menetlemisel rahvahääletuse korraldamist?
Vastust pole tänaseni saanud. Minister, kes igasuguseid terroriakte kohe hukka mõistab, vaikib. Tean ainult seda, et üks teine Sven Eesti osaluse rändepaktis heaks kiitis.

Detsembri alguses said Pärnakad hävitava uudise Majandusministeeriumilt kui teatati, et rongiliin suletakse. Kurvastuseks põhjust polevat ja juba 4 aasta pärast vuhiseb RB rong vaestest lollidest maainimestest mööda.

Vaatan läbi pisarate jõulutunnelit ja teisi heategevuslikke raviaparaatide kogumisprojekte. Väga kahju on nendest lastest, aga veel rohkem on kahju sellest, et olukorrale ei paista lahendust. Kreekale jagatakse miljoneid, ministrite ning riigikogulaste tasusid tõstetakse, käib tohutu reisimine eliidi poolt eksootilistesse riikidesse sõprussidemeid tugevdama. Raha muudkui põleb...

Head sõbrad, ma ei taha kirjutada negatiivsetest asjadest, aga
Eesti Vabariik on segamini keeratud. Riiki ei valitse riigimehed, vaid selgrootud ja ahned pugejad, süsteemisõltlased. Meedia ja politsei on allutatud võimule. Objektiiv ja EKRE on saanud valitseva kliki vastasteks, sest hakkavad vastu sellele jamale. Aitäh Varro Vooglaid, Markus Järvi, Martin Helme, Mart Helme, Jaak Madison ja paljud paljud teised aatekaaslased. Aitäh kallid EKRE liikmed! Saagu meid rohkem 

63 päeva on jäänud Eesti rahvale armuaega. Palun Sind, kallis kaasmaalane, ära lase ennast ära lollitada! Kui Sulle läheb korda kasvõi üks eelpool toodud probleemidest, siis valimiskasti juures, palun mõtle, kes on selle probleemi Eesti Vabariiki toonud.


Head vana aasta lõppu ja selgroolist uut aastat!

Kommentaarid