Martin Helme: "Näidake mulle ühte inimest, kes usub reformarite kinnitusi, lubadusi ja välistusi!"

Kaja Kallas EKRE valimisprogrammist: nad on teinud kõik selleks, et välistada võimalus kellegagi koos valitsus moodustada


Foto: Facebook

Martin Helme vastus: 

Volikogus laupäeval kinnitatud valimisplatvorm on pannud ulguma ja hambaid kiristama terve hulga kalleid konkurente, kes on šokis, šokis! et me ei tahagi vanduda truudust sellele kursile, mida nende erakond ja laiemalt kogu kartellipoliitika on 10-15 aastat ajanud. Kuuleme väiteid, et selle programmiga on Konservatiivne Rahvaerakond end justkui määranud opositsiooni jääma. Refikad lausa välistavad meiega valitsuse tegemise. 

Lubage naerda! Näidake mulle palun ühte inimest, kes usub reformarite kinnitusi, lubadusi ja välistusi. Need ei maksa mitte midagi, me kõik teame seda. Liberaali ausõna, oksüümoron! Nagu kõik muu, mida liberaalid räägivad, ei tasu ka juttu meiega mitte mängimisest lihtsalt tõsiselt võtta.

Kogu seda juttu räägitakse ju selleks, et heidutada inimesi meie poolt hääletamast. Tegemist on selle aasta versiooniga jutust "ärge neile häält andke, see läheb raisku". Eelmine kord pidi raisku minema, sest me ei saavat parlamenti, seekord siis selle tõttu, et me ei saavat valitsusse. Huvitav, et seekord ei kuule me seda juttu Isamaa ja Eesti200 kohta, ei tea küll miks?


Kas inimesed tõesti arvavad, et teised parteid teevad meiega koostööd selle pärast, et nad seda väga tahavad? Mina pole küll kunagi nii arvanud. Meiega tehakse koostööd siis, kui teisiti ei saa. Ja selle saavutamiseks on vaja meil võimalikult suurt fraktsiooni ehk võimalikult palju hääli. Mitte selleks, et suurem hulk inimesi saaks riigikogus soojale kohale, vaid selle jaoks, et me saaks ära teha need muudatused, mis on vajalikud Eesti elu  õigeks 
pööramisel.
Kommentaarid